PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245424}

Sierociniec

El Orfanato
6,9 150 961
ocen
6,9 10 1 150961
6,6 18
ocen krytyków
Sierociniec
powrót do forum filmu Sierociniec

SPOILER Chodzi mi o wyjaśnienie pewnych szczegółów.Umiejscowienie w czasie.Mianowicie,kiedy dokładnie syn przeleciał przez poręcz i zginął? Bezpośrednio po zamknięciu drzwi przez matkę?W trakcie tej całej imprezy? Czy może później jak słyszała ten huk w nocy,który brzmiał jak upadek.No bo faktycznie dzieciak w ogóle nie krzyczał raczej jak został zamknięty,żeby go wypuścić.Jednocześnie matka zaraz po tym zamknięciu go w piwnicy ujrzała go idącego do tej jaskini na plaży i już wpadła w histerię (to że się pojawił tam w tej jaskini mogło symbolizować ,że dołączył do Thomasa a więc odszedł z tego świata,więc wnioskuję,że syn zginął bezpośrednio po albo w bardzo krótkim czasie po zatrzaśnięciu drzwi przez matkę).A może te wszystkie odgłosy,huki,to że myślała ,że ktoś jest w łóżku obok niej jak nikogo nie było,świadczą po prostu o tej intuicji jaką ma matka związana z dzieckiem.I ta intuicja niczym Sherlock Holmes doprowadziła ją do rozwiązania zagadki.I nie ma ona nic wspólnego z paranoją czy rozszczepieniem jaźni,jak wcześniej to próbowałem interpretować.

ocenił(a) film na 6
jokerlukasz

myslę, że twoje rozumowanie jest błędne.Moim zdaniem Simon zginął, tzn wypadł zza barierki w piwnicy w nocy, kiedy Laura nasłuchiwała jakiś odgłosów z pokoju Simona. Po drugie dziecko, które widzi kiedy zaczyna poszukiwania Simona, ( chodzi mi o dziecko biegnace w stronę jaskini), tym dzieckiem jest Thomas, gdyż jak potem dowiadujemy się,Thomas został zapędzony'' w kozi róg''przez swoich kolegów i koleżanki z sierocińca w celu pokazania swojej prawdziwej,zniekształconej twarzy i tam właśnie popełnia samobójstwo. a jeśli chodzi o sytuację, kiedy ma wrażenie,że ktoś śpi,leży obok niej w łóżku, myślę,że nie był to Simon a jakiś jego kolega bądź koleżanka z sierocińca . Jeśli się mylę, poprawcie mnie :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones